Cieszę się widząc efekty mojej pracy i zadowolenie innych, bo w to, co robię, wkładam całe moje serce. Rozmowa z Renatą Kruk, doradcą klienta, która na co dzień zajmuje się sprzedażą produktów bankowych i bieżącą obsługą klientów, a prywatnie pasjonuje się wizażem i stylizacją paznokci.

portret3

Jak odkryłaś swój talent?

Nie wiem, czy to talent, wiem jednak, że to moja pasja. Już jako mała dziewczynka uwielbiałam kosmetyki i zabawę nimi, często podkradałam je starszej siostrze. Od zawsze mnie to interesowało, jednak na studiach zaczęłam przykładać większą wagę do tego, w jaki sposób się maluję, coraz bardziej interesować się makijażem. Wtedy też pojawiały się propozycje ze strony znajomych i rodziny, żebym makijaż wykonała również im. To był dla mnie impuls, żeby zacząć to rozwijać.

Od kiedy interesujesz się makijażem?

Od czasów studenckich moje zainteresowanie makijażem zaczęło nabierać tempa, zrozumiałam, że sprawia mi to ogromną radość. Zaczęłam więc zajmować się tym na większą skalę. Od 2018 r. zaczęłam dodatkowo interesować się stylizacją paznokci, po około pół roku wykonywałam je już samodzielnie, uczęszczałam na kursy i teraz dość mocno się na tym skupiam.

Kiedy odkryłaś, że Twoje hobby może być czymś więcej?

Zrozumiałam to w momencie, gdy przyjaciele i bliscy dostrzegli coś, czego ja jeszcze nie zauważyłam - że całkiem fajnie mi to wychodzi :) Zachęcali mnie, żebym działała dalej. Od tamtej pory staram się rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Czy najpierw odbiorcami była rodzina, przyjaciele?

Tak, oczywiście ;) To od nich zaczynałam i to oni dostrzegli mój potencjał. Rodzina i przyjaciele też zachęcali mnie, żebym swoją pasją zajęła się “na poważnie”.

Kiedy podjęłaś decyzję, żeby podzielić się swoją pasją ze światem i zacząć działać nie tylko hobbistycznie?

Za namową rodziny i przyjaciół, bardzo mnie do tego zachęcali. Bardzo długo z tym zwlekałam, ale to, że doceniali mnie i polecali swoim znajomym, pozwoliło mi działać dalej.

Co daje Ci Twoja działalność?

Dla mnie jest to coś, co mnie uspokaja i relaksuje. Cieszę się też widząc efekty mojej pracy i zadowolenie innych. Wkładam w to całe moje serce i jeśli ktoś to docenia, to dodatkowo mnie motywuje.

Czy modyfikowałaś po drodze coś w swojej działalności? Zaczynałaś od czegoś innego niż robisz teraz?

Tak, na początku skupiałam się na makijażu, z czasem zaczęłam też wykonywać stylizację paznokci i w tym momencie łączę obie te rzeczy. Mimo wszystko teraz jednak stylizacje paznokci stały się dla mnie priorytetem.

Z ważnymi decyzjami nie należy zwlekać. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

Renata Kruk

Czy napotkałaś na jakiejś blokady (wewnętrzne, zewnętrzne)?

Tak. Jedną z nich była myśl o tym, że przecież jest bardzo dużo osób, które się tym zajmują. Jednak wsparcie, które miałam w najbliższych mi osobach, pozwoliło mi ruszyć dalej i realizować się w tym kierunku.

Podaj swój największy sukces i porażkę. Czego Cię nauczyły?

Spektakularnych sukcesów jeszcze nie mam na swoim koncie ;) mimo to uważam że każda wykonana stylizacja paznokci i każdy wykonany makijaż są dla mnie sukcesem :) Jeśli chodzi o niepowodzenia, wstrzymywałam się z decyzją uczestnictwa w dalszych kursach, a gdy w końcu podjęłam taką decyzję - pojawiła się pandemia - hamując moje dalsze plany. Dla mnie, to jasny przekaz, że z ważnymi decyzjami nie należy zwlekać.

Co możesz przekazać osobom, które wahają się, czy zacząć działać i korzystać ze swoich talentów?

Działajcie, naprawdę warto rozwijać siebie i robić to, co się kocha. Nie zwlekajcie z ważnymi decyzjami, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy :)