Ponad 2200 propozycji rywalizuje o wygraną w Santander X Tomorrow Challenge

Zobacz transmisję na żywo Santander X Tomorrow Challenge awards 17 lipca o godz. 16:00 (CEST) Link do wydarzenia.

Dzięki Santander X Tomorrow Challenge udało się zachęcić do działania 2.251 przedsiębiorców, twórców i ekspertów z całego świata. Wśród nich każdy zwycięzca otrzyma 20.000 euro w gotówce i różne korzyści, takie jak mentoring, dostęp do finansowania lub doradztwo technologiczne z Banco Santander i innych podmiotów. Nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane 17 lipca.

Brazylia, Meksyk i Hiszpania złożyły większość wniosków, ze średnią wynoszącą 500 projektów. W przypadku Argentyny i Chile to odpowiednio po 200 i 207 projektów, a Wielka Brytania na szóstym miejscu zgłosiła 105. Pozostałe kraje, w skład których wchodzą m.in.: Niemcy, Polska i Portugalia- 448 projektów.

TomorrowChallenge-Uprazine-PL

Cztery kategorie innowacji

Santander X Tomorrow Challenge to poszukiwanie rozwiązań w czterech kategoriach:

  • Re-Skill, w kierunku rozwoju nowych umiejętności zawodowych.
  • Re-Invent, na dostosowanie modeli biznesowych.
  • Re-Work, do walki z bezrobociem wywołanym przez pandemię.
  • Re-Launch, w oparciu o ponowne otwarcie działalności gospodarczej i określenie nowych możliwości rynkowych.

Re-Invent to kategoria, która otrzymała najwięcej zgłoszeń, w sumie 809 (36%). Drugą kategorią najczęściej wnioskowaną było Re-Launch z 551 (24%). Re-Work jest na trzecim miejscu z 490 projektów (22%) a na ostatnim miejscu, Re-Skill, z 401 projektami (18%). Wśród nich najpopularniejsze sektory są e-commerce, opieka zdrowotna, odżywianie i zarządzanie talentami.

Kobiety wśród założycielek

Chociaż udział mężczyzn w wyzwaniu był wyższy z 69% wszystkich otrzymanych rozwiązań, dobrą wiadomością jest to, że 28% wniosków do Tomorrow Challenge zostały złożone przez kobiety. Raport Crunchbase "Finansowanie dla kobiet założycieli" (2019) wykazał wzrost z 10% firm założonych przez kobiety w 2009 roku do 20% startupów z kobietami założycielkami w 2019 roku. 28% udział kobiet jest bardzo dobrą wiadomością, ponieważ jest o kilka punktów wyższy niż średnia krajowa i globalna dla przedsiębiorczości kobiet, do czego Uniwersytety Santander od lat zachęcają.

Tomorrow Challenge-Participants-PL

Pozytywną uwagę zwracają również dane dotyczące wieku uczestników. Chociaż średni wiek wynosi około 32 lat, 44% startupów (987) tworzą przedsiębiorcy, którzy nadal studiują. To bardzo pozytywnie stanowi o rosnącym duchu przedsiębiorczości studentów, mając na uwadze, że w zaproszeniu nie było granicy wieku.

Tomorrow Challenge-Startups-PL

Inicjatywa, promowana przez Banco Santander za pośrednictwem uniwersytetów Santander, ma na celu wspieranie innowacji w obliczu wyzwań związanych z nową normalnością wywołaną przez Covid-19.

Do 12 lipca oceniający Santander X Tomorrow Challenge przefiltrowali łącznie 40 rozwiązań kandydatów, które zostaną ocenione przez ostateczne jury w dniach 13 i 14 lipca.

17 lipca będziemy mogli cieszyć się finałem Santander X Tomorrow Challenge za pośrednictwem transmisji strumieniowej, w której zostanie ogłoszonych 20 zwycięskich przedsięwzięć z 400 000 euro w gotówce i 600 000 euro zysków.