Rekrutacja na pracuj.pl

Pracuj.pl to największy serwis z ofertami pracy w Polsce. Co miesiąc portal odwiedza nawet 3 mln internautów, korzystających z kilkudziesięciu tysięcy ofert pracy, indywidualnych raportów zarobków, kreatorów CV oraz porad na temat rozwoju kariery.

Założenie konta i korzystanie z jego funkcjonalności

Pierwszym krokiem jaki warto wykonać to założenie konta. W przyszłości pozwoli Ci to na szybsze aplikowanie, załadowanie gotowych dokumentów np. CV, zapisywanie wybranych ofert pracy, przeglądanie złożonych aplikacji, ustawienie alertów o nowych ofertach w wybranych kryteriach oraz przeglądanie rekomendowanych ofert dopasowanych do profilu zawodowego.

Aby korzystać z wszystkich powyższych funkcjonalności pamiętaj o uzupełnieniu swojego profilu zawodowego podając jak najwięcej możliwych informacji oraz preferencji co do stanowiska i przyszłego miejsca pracy.

Pamiętaj również o zaznaczeniu opcji o otrzymywaniu informacji o nowych ofertach pracy oraz udostępnij swój profil rekruterom.

Składanie aplikacji:

• Zacznij od wpisania słów kluczowych (może to być zarówno, nazwa stanowiska jak i nazwa pracodawcy). Pamiętaj, że stanowiska w różnych firmach mogą się inaczej nazywać. Nie poprzestawaj na jednym haśle.

• Wybierz lokalizację w jakiej szukasz pracy.

• Doprecyzuj kryteria:

1. Kategoria – pamiętaj, że ogłoszenia są przypisywane różnym kategoriom. Część ogłoszeń odnosi się do specyfiki stanowiska inne do branży. Więc jeśli jesteś specjalistą z obszaru IT szukającym pracy w bankowości warto zaznaczyć obie kategorie.

2. Poziom stanowiska – na podstawie lat doświadczenia sprecyzuj jakie stanowisko Cię interesuje. Pamiętaj, że im wyżej w hierarchii tym ofert pracy jest mniej.

3. Wymiar pracy – okres w jakim wymiarze i formie poszukujesz zatrudnienia.

4. Języki – jeśli zależy ci na pracy z użyciem konkretnego języka obcego zaznacz odpowiednie kryterium.

5. Pozostałe – możesz wyszukać oferty pracy tylko spełniające Twoje oczekiwania finansowe. Pamiętaj jednak, że wciąż wielu pracodawców w Polsce nie podaje w ogłoszeniach poziomu wynagrodzenia.

WAŻNE!

Pamiętaj, że im więcej kryteriów odznaczysz tym bardziej zawęzisz obszar poszukiwań i ofert będzie mniej.